Problematyka

Podstawowy problem to chęć obniżenia kosztu konwersji i zwiększenia przychodów bez zwiększania budżetu. Głównymi kampaniami posiadającymi najwyższy budżet dzienny były kampanie Performance Max. Dodatkowo wspierająco na koncie była uruchomiona kampania DSA.

Działania zmierzające do osiągnięcia celu Klienta

Po analizie obecnie istniejących kampanii, oraz wspomagającej roli DSA konieczne było wstrzymanie kampanii DSA i przeniesienie jej budżetu na kampanię Performance Max. Kampania DSA, choć przynosiła nieliczne konwersje to koszt jej prowadzenia wielokrotnie przewyższał zarówno wartość konwersji bezpośrednich, jak i konwersji wspomaganych. Kampanie Performance Max, choć były już utworzone: zawierały grupy zasobów z samym plikiem produktowym oraz z obrazami, tekstami i plikiem produktowym, to wymagały znacznej optymalizacji.

W pierwszej kolejności wprowadzone zostały sygnały odbiorców, zarówno konwertujących, jak i wpisujących wyszukiwane słowa kluczowe związane z reklamowanym produktem. Słowa kluczowe, które sprzedawały były na bieżąco skrupulatnie i systematycznie wyłuskiwane ze Statystyk kampanii Performance Max, a następnie dodawane do Sygnałów odbiorców. Do kampanii Performance Max zostały dodane zachęcające do kliknięcia: rozszerzenia linków do podstron, objaśnień, informacji w witrynie czy połączenia. Podczas optymalizacji testowane były różne grupy zasobów, aby móc wybrać te najskuteczniejsze. Dodatkowo optymalizowany był plik produktowy, a w jego ramach między innymi tytuły stron. Dodawane były w pliku produktowym istotne, choć nie obowiązkowe, atrybuty, co jednak miało przełożenie na wyższe współczynniki klikalności.

Podsumowanie

W wyniku podjętych działań koszt konwersji wszystkich kampanii, który dotychczas przewyższał wartość konwersji, co widać na poniższym screenie, obniżył się znacznie, osiągając wartość dużo poniżej wartości konwersji. Kampanie wreszcie zaczęły być opłacalne, a newralgicznym punktem, który to obrazuje to punkt przecięcia się linii wartości i kosztu konwersji.

Łącznie ze wszystkich kampanii, po dokonaniu na koncie prac optymalizacyjnych, przychody wzrosły o 159% z 2850 zł do 7400 zł, liczba transakcji wzrosła z 12 do 27, a współczynnik konwersji z 0,67% do 1,53%.

ROAS kampanii produktowej przed rozpoczęciem działań optymalizacyjnych wynosił 751,91%, a po działaniach optymalizacyjnych (bez zmian budżetu) wyniósł:

1365,71%

Czy Ty też chcesz zwiększyć przychody w swoim sklepie online?

A może zależy Ci na obniżeniu kosztów reklamy?

Nie stój w miejscu! Tylko aktywne działanie przekłada się na wymierne korzyści!

Zapisz się do mojego newslettera i odkryj jak możesz osiągnąć swój cel!

A może nie masz na to czasu i wolisz zostawić to specjalistom?

Zapraszam Cię do kontaktu!

Zajmę się wynikami Twoich reklam. Żebyś TY mógł skupić się na prowadzeniu swojego biznesu.

Porozmawiajmy

Podpowiem czy i jak mogę Ci pomóc zwiększyć efekty reklam oraz odpowiem na Twoje pytania, zapraszam do kontaktu: